5 rozumných důvodů proč používat VPN sítě při prohlížení webových stránek:

Uvádíme nejčastější důvody využití VPN + 5 praktických příkladů:

  • uživatelé chtějí nejčastěji získat přístup k zábavnému obsahu (až 56% respondentů – služby jako Netflix, HBO, TV + IPTV a podobně)
  • přístup k sociálním službám, které nejsou dostupné na území uživatele internetu (35% respondentů)
  • anonymní a chráněný přístup k internetu (34% respondentů)
  • přístup k webům a lidem, ke kterým nelze přistupovat v důsledku blokování obsahu zaměstnavatelům, státem, regulací a pod. (30% respondentů)

Praktické příklady

1.Soukromí

Problém: Tvůj poskytovatel internetu může kdykoliv vidět, kde a kolik surfuješ a pravděpodobně může ukládat historii tebou navštívených stránek bez toho, že o tom víš.

VPN řešení: Surfování přes VPN síť způsobí, že tvé surfování na internetu a činnost na něm je nejprve zašifrována tak, že ani poskytovatel internetu neví rozeznat tvou aktivitu na internetu. A to vše bez ukládání historie tebou navštívených stránek a bez kontroly, zda dohledu, kde a kolik surfuješ.

Tip: Používej proto VPN síť kdykoliv, když vstupuješ na internet.

 

2. Odstraň cenzuru

Problém: Některé webové stránky nebo služby nejsou pro tebe dostupné z důvodu zamezení přístupu pouze pro uživatele dané země nebo lokaci IP adresy.

VPN řešení: Surfování přes VPN síť způsobí, že máš přístup na celý internet bez omezení, jelikož si vybereš z které země chceš dívat na daný web.

Tip: Když cestuješ a jsi v zahraničí, používej VPN na všech zařízeních a budeš mít volný přístup na internet kdekoli na světě.

 

viz také toto video:

 

3. Ušetři peníze

Problém: Některé eshopy mají nastavené vyšší ceny, když nakupuješ z určité oblasti (Evropa, USA na rozdíl od Číny, Indie, či Afriky)

VPN řešení: VPN síť ti nabízí několik desítek až stovek zemí či oblastí, z nichž můžeš díky přidělené IP adrese nakupovat výhodnější a tak ušetřit nemalé peníze.

Tip: Příště při nakupování vyzkoušej několik VPN serverů z jiných zemí, zda se neobjeví lepší a výhodnější cena a tak prozkoumej ceny v různých eshopech.

 

4. Vše jenom zašifrovaně

Problém: Veřejné Wi-fi sítě jsou nebezpečné, nezajištěné. Pro hackera je triviální záležitostí se nabourat do takové sítě a číst (nebodaj později zneužít) tvé osobní údaje.

VPN řešení: VPN síť zašifruje jakoukoliv tvou komunikaci na internetu tak, že ani z nechráněné sítě ji nelze přečíst nebo zneužít.

Tip: Pokud budeš příště v kavárně nebo na letišti, zapni před samotným surfováním ve veřejné síti svou VPN.

 

5. Aplikuj svou VPN ochranu na všechny zřízení v domácnosti

Problém: Můžeš být chráněn na počítači, ale co ostatní zařízení jako notebook, smartphone, tablet nebo herní konzole?

VPN řešení: VPN sítě ti nabízejí řešení a softwarové aplikace na všechny platformy jako jsou Windows, Linux, Mac, iOS, Android, různé značkové routery. Kromě toho poskytovatelé v našich testech poskytují v základě možnost připojení a provozování zakoupené VPN současně na několika zařízeních (PC, mobil, tablet, TV, XBox apod.) Najednou!

Tip: každý poskytovatel VPN sítě uveden na tomto webu zároveň nabízí např. mobilní aplikaci, jejímž prostřednictvím využiješ všechny benefity VPN.