Je hned několik dobrých důvodů proč nepoužívat free řešení pro VPN nebo VPN zdarma. Všechny takové řešení vás v konečném důsledku mohou paradoxně naopak obrat o soukromí a bezpečnost na internetu, přesto, že jste hledali právě tyto funkce VPN. Proč?

Zabezpečení VPN free

Je jedním slovem slabší nebo spíše minimálně oproti placeným. Kromě toho většinou nemají takovou kvalitu a spolehlivost jako komerční. Používají slabé nebo zastaralé protokoly, jejich záměrem není prioritně zajistit uživatele, ale něco z provozu vydělat. Nejhorším aspektem ale jistě bude fakt, že free VPN neposkytuje takové funkce jako je například „no logs“ politika, což znamená, že se dá zpětně dohledat, co ten který uživatel dělal na internetu a tím se celý smysl VPN služby zdarma míjí účinku.

 

Financování VPN free

VPN zdarma si vyrábějí peníze na provoz například nejčastěji tím, že pronajímají vaši IP adresu jiným osobám. Náklady si snižují tím, že uživatelům půjčují IP adresy mezi sebou (P2P sítě), takže vaši IP adresu může používat i někdo, kdo není platícím uživatelům. To může být velký problém, zvláště když někdo přes vaši IP adresu bude vykonávat nějakou nelegální činnost. Prakticky ji tedy může používat kdokoliv, aniž byste o tom věděli. Dalším důvodem je, že si informace o vás ukládají a následně je mohou použít pro různé účely a některé informace lze prodávají i třetím stranám.

Reklamy

Všude jsou reklamy, od přijatelných zobrazujících se někde v okně prohlížeče až po reklamy mající typický znak malwaru, adwaru, či Trojane. Pozor na tyto věci, které dokáží pěkně otrávit život a ještě k tomu infikovat nebo přinejmenším výrazně zpomalit vlastní počítač.

Free doplňky do prohlížečů a podobné řešení

Různé doplňky do prohlížečů poskytovány zdarma jako např. Unlimited Free VPN – Hola jsou ve skutečnosti postavené na tom, že jiní lidé používající tento doplněk, surfují na internetu přes vaše internetové připojení. A vy zase naopak používáte jejich připojení (sharing). Následně tvůrci doplňku prodávají vaši IP adresu jiným spřáteleným firmám, které ji komerčně dále prodávají a z vaší IP adresy se stává sdílená IP po celém internetu. Kromě toho se nejedná o VPN, ale o Proxy.

Jednoznačný závěr: Náklady na provoz VPN jsou obrovské, proto VPN free nebude mít pro provozovatele smysl, pokud tyto náklady s nějakým bonusem nezíská zpět. Popřemýšlejte proto nad tím, zda se vyplatí riskovat s VPN zdarma. Doporučujeme ověřeno, stabilní, bezpečné a placené řešení VPN.

 

 

Proč nepoužívat VPN free – VPN zdarma?
Štítky:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..