Množství různých zákonů a jiných právních předpisů týkajících se internetové cenzury, jakož i svobody internetu vedly k vysoké poptávce po virtuálních soukromých sítích (VPN). A každým rokem tento poptávka narůstá. VPN se považují za nejlepší nástroje pro online anonymitu, soukromí a bezpečnost. Kromě toho je VPN vynikajícím řešením skrytí IP adresy nebo účinný nástroj pro přístup k blokování a geograficky omezenému obsahu (Netflix, Hulu, BBC Player, HBO apod.). VPN šifruje provoz prostřednictvím jakéhosi „tunelu“ mezi počítači uživatele a servery, čímž poskytuje potřebnou ochranu před všemi druhy online hrozeb.

 

NordVPN má všechny výše zmíněné atributy a funkce. Kromě toho má tato VPN služba obrovskou síť serverů optimalizovaných pro specifické účely (pro torrenty, obcházení cenzury internetu v dané zemi, zda P2P sítě), automatický přepínač na přerušení internetového spojení v případě přerušení připojení na VPN službu, možnost dvojího šifrování přes dva VPN server najednou, automatického zamezení úniků přes přesměrování požadavků na DNS a další praktické vychytávky. NordVPN dodržuje pravidlo – politiku No log policy, čili nezapisuje a neuchovává žádnou online aktivitu svých klientů. Kromě toho společnost sídlí v Panamě, která nemá upravené žádné povinné zákony na uchovávání dat a je (což je jistě podstatné) mimo jurisdikci USA a EU.

Klíčové vlastnosti NordVPN

 • 5000+ serverů v 60 zemích (aktualizováno týdně), z toho 45 v ČR!
 • žádné zaznamenávání údajů
 • až 6 současných připojení na jeden účet
 • automatický přepínač (uvedeno výše)
 • extrémně bezpečné šifrování a podpora všech dostupných protokolů: OpenVPN, SSTP, PPTP, L2TP / IPsec a IKEv2 / IPsec
 • kompatibilní s většinou operačních systémů, včetně Windows, MacOS, iOS, Android a Linux
 • volitelné dvojité šifrování dat přes 2 VPN server pro zvýšení anonymity
 • neomezená šířka pásma, neomezené stahovány a zasílány data
 • zákaznická podpora 24/7
 • kromě tradičních platebních možností přijímají také PayPal, Paysera, Webmoney a Bitcoin
 • vyhrazené IP adresy jsou k dispozici na požádání
 • 30denní záruka vrácení peněz v případě nespokojenosti
 • funkcionalita „CyberSec“, která blokuje podezřelé webové stránky, malware a nevyžádané reklamy
 • NordVPN nabízí také šifrované rozšíření proxy pro prohlížeče Chrome a Firefox
 • funkcionalita „WiFiSec“: NordVPN automaticky spustí připojení na VPN vždy, když se připojíte na síť Wi-Fi. Může být nastavena na automatické připojení k jen zabezpečeným nebo ik nezajištěným sítím Wi-Fi
 • spolehlivě pracuje v Číně i na Středním východě, kde je největší cenzura internetu

 

Nord VPN akcia na 3 ročné predplatné - iba za 2,67 €/mesiac!
Nord VPN speciální akce na 3 roční předplatné – pouze za 68 Kč / měsíc – jen pro čtenáře tohoto blogu!
Dvojité šifrovanie cez 2 servery VPN - špecialita NordVPN
Dvojité šifrování přes 2 servery VPN – specialita NordVPN

 

Instalace a rozhraní

Poté co si vyberete nejvhodnější plán předplatného a vytvoříte si vlastní účet, je další nastavení VPN v podstatě jen jednoduchým procesem stažení aplikace a její instalace pod ten který operační systém přímo z webové stránky NordVPN.

Aplikace NordVPN pro Windows

Aplikace NordVPN pro Windows je přehledná, graficky uhlazená a lehká na použití, přičemž umožňuje vybrat VPN servery podle země nebo typu připojení. Po výběru vhodného serveru můžete jednoduše kliknout na tlačítko připojení v horní části, abyste okamžitě připojili nebo klikněte na „kolík“ – malý špendlík v zemi na mapě, ke které se chcete připojit. Připojení je možné plně zautomatizovat a také nastavit podle vlastních preferencí v samotných předvolbách aplikace. Ale ti, kteří chtějí bezpečnost a anonymitu bez komplikovaných nastavení a konfigurací, stačí napoprvé tento pěkný design a jednoduché uživatelské rozhraní. Vždyť posuďte sami, zde je několik obrázků přímo z aplikace:

 

NordVPN pre windows - hlavný panel
NordVPN pro windows – hlavní panel

 

Výber P2P serveru - NordVPN aplikácia pre Windows
Výběr P2P serveru – NordVPN aplikace pro Windows

 

Výber VPN serveru priamo v aplikácii
Výběr VPN serveru přímo v aplikaci

 

ukážka nastavení aplikácie NordVPN pre Windows
ukázka nastavení aplikace NordVPN pro Windows

 

Aplikace NordVPN pro Android

Ukážka rýchleho použitia mobilnej aplikácie NordVPn pre prijenie na VPN server
Ukázka rychlého použití mobilní aplikace NordVPN – připojení k VPN serveru

 

Mobilná aplikácia NordVPN - výber mesta
Mobilní aplikace NordVPN – výběr města

 

Rýchly výber štátu pre pripojenie na NordVPN
Rychlý výběr státu pro připojení k NordVPN

 

 

Obľúbené VPN servery v aplikácii NordVPN
Oblíbené VPN servery v aplikaci NordVPN

 

NordVPN aplikácia pre Android
NordVPN aplikace pro Android

 

 

VPN servery a umístění

NordVPN má servery v 60 zemích po celém světě. A také přímo i v České republice, dokonce 45 serverů. Některé z těchto lokalit jsou Spojené státy, Kanada, Brazílie, Spojené království, Francie, Španělsko, Nizozemsko, Švédsko, Švýcarsko, Rusko, Jižní Afrika, Singapur, Austrálie a mnoho dalších.

V závislosti na vlastních potřeb si můžete vybrat ultrarychlé servery určené speciálně pro streamování video obsahu nebo P2P sítě, zvolit dvojitou VPN a tak šifrovat komunikaci dokonce 2x pro ještě lepší anonymitu, která účinně skryje IP adresu, zašifruje komunikaci a zabrání komukoliv sledování online aktivity.

Pripojenie k anglickému VPN serveru
Připojení k anglickému VPN serveru

 

Ochrana osobních údajů a bezpečnost

NordVPN neuchovává žádné protokoly o jejím používání, ani relacích. Pro ty, kteří se většinou starají o bezpečnost, NordVPN doporučuje šifrovací protokoly OpenVPN a IKEv2 / IPsec. OpenVPN je výchozí volbou v aplikacích pro systém Windows a Android, přičemž používá šifrování SSL s vojenským standardem 2048-bit, zatímco ještě bezpečnější IKEv2 / IPsec je nastaveno jako výchozí pro aplikace iOS a Mac OS. Využívá 3072-bitové šifrování a systém Perfect Forward Secrecy, který generuje jedinečný soukromý šifrovací klíč pro každou relaci.

Uživatelé systému Windows mohou případně použít protokol SSTP, který je nejstabilnější, zatímco protokoly PPTP a L2TP / IPSec jsou starší a mnohem méně bezpečné, což znamená, že by se měly používat pouze v případě, že bezpečnost není primárním zájmem nebo novější protokoly nejsou podporovány na starších počítačích většinou kvůli nekompatibilnímu hardwaru.

Služba NordVPN také zabraňuje nešifrovaný poptávkou z DNS serverů pomocí speciálního nástroje, který zajišťuje odstranění takových úniků DNS a také zajišťuje, že všechny poptávky na webové adresy jsou bezpečné a plně chráněny.

Podpora Netflix a ďalších online TV
Podpora Netflix a dalších online TV
Benefity NordVPN v skratke
Benefity NordVPN ve zkratce
Podpora pre všetky platformy je samozrejmá
Podpora pro všechny platformy je samozřejmá

 

 

Webové stránky a podpora

NordVPN má moderní, stylovou a dobře vypracovanou webovou stránku, která poskytuje množství informací o jejích funkcích, cenových akcích a předplatném, dostupných serverech a zákaznické podpoře. Webová stránka NordVPN poskytuje komplexní sadu odkazů na stažení aplikací a návody pro všechny podporované operační systémy a zařízení, případně rozšíření prohlížeče proxy pro prohlížeče Firefox a Chrome.

Společnost nabízí 24/7 live chat podporu, e-mailovou podporu a systém tiketů – poptávek řazených podle unikátních čísel, což usnadňuje sledování vybavenosti.

 

Ceny a výhodné předplatné NordVPN

Roční předplatné VPN od společnosti NordVPN stojí jen cca 1900 Kč, což je jen yhruba 160 Kč měsíčně – a je to jedna z nejlepších nabídek na trhu, vzhledem k přidaným bezpečnostním funkcím a použitelnosti služeb. Měsíční fakturace je dražší a bude vás stát „až“ 271 Kč měsíčně.

Proto zmíníme skvělou možnost 3-letého předplatného jen za 2450 Kč (68 Kč za měsíc). Tato nabídka již opravdu stojí za to, abyste NordVPN alespoň vyzkoušeli. Klikněte si na baner níže.

Nord VPN akcia na 3 ročné predplatné - iba za 2,67 €/mesiac!
Nord VPN speciální akce na 3 leté předplatné – jenom za 68 Kč/ měsíc

 

Všechny předplacené služby poskytují neomezenou šířku pásma a dat až na šesti připojených zařízeních současně, včetně smartphonů, tabletů a dokonce i směrovačů / routerů. Pokud chráníte tímto způsobem váš směrovač / router, pokrýváte automaticky všechna připojená zařízení v domácnosti a uvolní zbývajících pět připojení pro jiná místa nebo zařízení mimo směrovače / routeru.

 

Verdikt

NordVPN je vynikající volbou, pokud ne nejlepší pro anonymní a bezpečné prohlížení nebo streamování v podstatě kdekoliv na světě. NordVPN nabízí efektivní, výkonný a rychlý servis ohledně VPN služeb i v Česku, přičemž zároveň přidává dostatek nejmodernějších a nejnovějších funkcí pro kvalitní VPN služby. Proto v současnosti oprávněně patří do TOP 3 VPN služeb na trhu.

 

Oficiální web stránky www.nordvpn.com

 

 

 

NordVPN 2019 recenze: co je nového + obrázky aplikací

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..