Dnes si ukážeme jednoduchý návod jak správně nastavit použití VPN služby v Android smartphonech.

Vybereme si na to open-source protokol OpenVPN, volně šiřitelný a použitelný právě i pro Android mobily. Jeho výhodou je neustálý vývoj, bezpečnost a hlavně rychlost, kterou šifruje přenášená data. Tento postup se použije v případě, že poskytovatel služby VPN neposkytuje vlastní aplikaci pro Android v Google Play store a vyžaduje se manuální instalace VPN.

Krok 1.

Připojíme svůj Android telefon k počítači (přes USB mód – přenos dat) a v okně průzkumníka vyhledáme disk telefonu, na který klikneme.

ako nastaviť VPN pre Android 1
jak nastavit VPN pro Android 1

 

Krok 2.

Stáhneme si konfigurační soubory VPN služby (většinou v komprimované podobě .zip soubor) ze stránek poskytovatele VPN – pokud nemáte vybraného poskytovatele, zde si ho jednoduše můžete porovnat a vybrat. Tyto soubory jednoduše vyextrahovat, resp. nakopírujeme na disk telefonu.

ako nastaviť VPN pre Android 2
jak nastavit VPN pro Android 2

 

Krok 3.

Otevřete si v mobilu službu Play Store a vyhledejte v ní aplikaci se jménem OpenVPN for Android, kterou nainstalujete, potvrdíte přístup k údajům a následně spustíte.

ako nastaviť VPN pre Android 3
jak nastavit VPN pro Android 3

 

Krok 4.

Po spuštění aplikace nyní naimportovat stažené konfigurační soubory VPN služby (krok 1 a 2), které máme již uložené na disku telefonu. Při importu si vybereme server VPN, který chceme používat pro komunikaci přes internet, což většinou bývá server „domovské“ země, resp. který právě potřebuji, čímž se nám vytvoří profil – v našem příkladu server Stockholm. Pomocí něj (lze měnit nebo vytvořit více profilů) se pak jednoduše budeme připojovat přes VPN po spuštění automaticky. Volbu uložíme – postup je na přiložených snímcích.

ako nastaviť VPN pre Android 4
jak nastavit VPN pro Android 4

 

ako nastaviť VPN pre Android 4
jak nastavit VPN pro Android 4
ako nastaviť VPN pre Android 4
jak nastavit VPN pro Android 4
ako nastaviť VPN pre Android 4
jak nastavit VPN pro Android 4

 

Krok 5.

Pod položkou Profiles najdeme náš vybraný server ve Stockholmu, který jsme právě naimportovaly. Pokud chceme používat jiný server, prostě opakujeme předchozí krok a naimportovat další server VPN, můžeme vytvořit profilů kolik chceme. Nyní se připojíme a to výběrem vytvořeného profilu a potvrdíme / akceptujeme vytvoření VPN spojení.

ako nastaviť VPN pre Android 5
jak nastavit VPN pro Android 5
ako nastaviť VPN pre Android 5
jak nastavit VPN pro Android 5

 

Krok 6.

Posledním krokem je zadání přihlašovacího jména a hesla, které nám přidělí VPN poskytovatel, u kterému jsme si zakoupili VPN-ku. Stiskneme OK a pokud se objeví informace „Connected: SUCCESS“ jsme připojeni a používáme VPN …

ako nastaviť VPN pre Android 6
jak nastavit VPN pro Android 6
ako nastaviť VPN pre Android 6
jak nastavit VPN pro Android 6

Závěr

Doufáme, že tento návod pomohl. Na úvodní stránce tohoto webu najdete ověřené a kvalitní srovnání VPN poskytovatelů – všichni nabízejí vlastní vytvořenou aplikaci na Google Play Store, kterou stačí stáhnout do mobilu, zadat přihlašovací údaje a užívat VPN připojení. Nemusíte tak pracně ručně instalovat software jak je uvedeno výše. Všichni také nabízejí servery přímo v Čechách, co se vždy přidá…

 

 

 

Jak nastavit VPN pro Android? (návod)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..