Zkoušeli jste někdy dívat video během používání VPN sítě? Viděli jste jak se do nekonečna načítá? Přestože některé (zejména free VPN sítě) mohou snížit rychlost internetu až o 75%, vy se s tím rozhodně uspokojit nemusíte.

Proč sa to děje?

VPN síť přesměrovává všechny vaše internetové toky přes zabezpečené připojení a kontroluje, zda vaše osobní údaje a informace zůstávají tam kde mají. Jelikož vše proudí přes tohoto virtuálního „prostředníka“, tak než se to všechno dostane kam má, pomalé VPN služby by mohly zpomalovat vaši rychlost připojení.

 

 

Co s tím mohu udělat?

Když se rozhodujete, kterou VPN službu chcete používat, ujistěte se, že si vyberete takovou, která je tak rychlá jak to je jen možné, takže nemusíte zažívat žádné zpomalení, tzv. „Lag“.

Pokud používáte levnou VPN nebo tu zdarma, počítejte s velkým zpomalením a velmi omezenou rychlostí (naše měření běžně ukazují rychlosti okolo 1 MB / s), což je např. pro sledování videí velmi málo. Darmo, že si platíte za rychlé připojení od svého poskytovatele internetu, VPN nebo proxy server síť určuje konečný pocit z rychlosti procházení.

 

rychlé VPN i v Čechách a na Slovensku

 

Jak se ujistit, že nebudete omezení pomalou VPN sítí?

Vybírejte jen VPN síť, která je co nejrychlejší, proto se musíte zaměřit na klíčový faktor:

⇒ umístění a počet serverů VPN služby

Hledejte v první řadě VPN síť, která funguje v blízkosti vaší fyzické (IP) lokace, tedy má tam umístěný server. V našem srovnání vybíráme takové VPN, které mají své servery i v Čechách. Znamená to, že když uživatel internetu standardně surfuje s českou přidělenou IP adresou, je pro něj vhodné se připojovat na server, který je nejblíže k jeho poloze. Je to něco, o čem jen málo lidí uvažuje, když pracuje s online daty, obzvláště s velkými objemy. Toto zaručeně pomůže vyřešit mnoho problémů spojených s rychlostí týkajících se VPN sítí.

Je to také proto, že data a informace musí cestovat z bodu A do bodu B, a čím je tato vzdálenost větší, tím je rychlost procházení pomalejší. Pokud si vyberete VPN server, který funguje ve vaší oblasti, uvidíte mnohem větší nárůst rychlosti než kdybyste si vybrali podobný server, lokalizovaný v jiné zemi nebo na jiném kontinentu.

Celkový počet serverů, které poskytovatel VPN služeb provozuje, přímo ovlivní jak velký rozsah informací zvládne. Takže určitě vybírejte pouze tu, která mě co největší množství serverů. Čím lepší je VPN služba technicky (hardwarově) vybavená, tím vyšší bude rychlost připojení.

Je to jako otevírání více pokladen v obchodě, kde se fronty lidí spěchají platit. Pokud se 1 000 lidí snaží najednou připojit na stejný VPN server, každý z těchto lidí si v podstatě bude muset počkat až na ně přijde řada. Ne dříve než mohou být jejich žádosti postupně zpracovány. Pokud titíž lidé používají službu VPN s více servery, čekací doba se výrazně sníží.

 

Závěr:

Více a více lidí začíná chápat, jaké výhody VPN síť poskytuje a VPN služby jsou populárnější jako nikdy předtím. Zároveň to znamená, že levné VPN sítě (nebo free VPN) jsou stále více přetížené a neposkytují požadovanou úroveň zabezpečení. Pokud se chcete vyhnout virtuální „zácpě“ a chcete mít co nejvyšší rychlost, vybírejte si vždy VPN službu, která poskytuje co nejvíce serverů po celém světě.

Jak najít VPN, která nezpomalí váš počítač
Štítky:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..