Co je VPN a jak ji využít?

S touto otázkou jsme se vypořádali detailně v tomto článku.

Jak objednat VPN?

Jednoduše – vyberte si z našich prověřených VPN poskytovatelů, po prokliků na jejich web stránku si vyberte pro vás nejvíce vyhovující program (předplatné na určitý čas, resp. Podle ceny – uvádíme vždy i akce, které se určitě vyplatí!) A zaplaťte ho přes internet online.

Jak používat VPN?

Jednoduše – v principu každý poskytovatel VPN používá vlastní software (aplikaci), kterou si stačí po zaplacení stáhnout podle toho, jaký operační systém používáte a spustit (řešení jediným kliknutím). Následně si v aplikaci vyberete požadovanou lokaci, ze které budete přistupovat na internet, seřazenou podle doporučení, abecedně, podle regionů, resp. podle umístění serverů. Většina poskytovatelů má přístup nastaven automaticky = nejvhodnější pro váš typ připojení. I to se však dá změnit v nastaveních. Také tam najdeme Speed test metr, který nám vytvoří představu rychlosti připojení přes ten který server dále zobrazení aktuální pozice a IP jako diagnostický mód v případě zjištění chyb v připojení na VPN. Samozřejmostí je i kompletní manuál, resp. položka Help, kde vše najdete do podrobností.

Ukázka práce s aplikací Express VPN v operačním systému Windows:

 

Co když mi zaplacena VPN z různého důvodu nevyhovuje?

V naší recenzi představujeme pouze poskytovatelů VPN, kteří standardně dávají minimálně 7 a maximálně 30-denní garanci vrácení peněz v případě nespokojenosti s uvedenou službou. Tímto způsobem víte své rozhodnutí před vypršením uvedené lhůty kdykoliv změnit bez rizika ztráty peněz. V naší recenzi testujeme pouze VPN sítě, kde vrácení peněz standardně není problémem ani po vyzkoušení během několika dnů či presurfovaní několik GB.

Zpomalí používání VPN mé internetové připojení?

Ne, ale závisí to na několik podmínek. Jsme toho názoru, že VPN by neměla nijak výrazně zpomalovat rychlost internetu. VPN poskytovatelé se snaží neustále zvyšovat rychlost VPN služeb. Proto je alokovaných co nejvíce serverů co nejblíže k vaší poloze, aby se využila co nejvíce dostupnost, šířka a rychlost linky. V našich testech není vůbec problém dosahovat propustnost min. 20Mb / s, ale mnohdy to bylo i více (58 MB/s USA), ale i méně (3 Mb/s Brazílie). Záleží to také na vytížení daného serveru, ale také od vašeho provozovatele internetu. Pokud máte pomalou internetovou linku, nemůžete dosáhnout vyšší rychlost u VPN. Nejlepší způsobem jak předejít jakémukoli snížení rychlosti surfování je používání VPN pouze v případech, kdy potřebujete na internetu ochránit své soukromí a bezpečnost připojení nebo využít služby, které nejsou běžně dostupné kvůli různým regionálním omezením.

Co když chci použít VPN free?

Na internetu najdete i volně dostupné řešení VPN free, které jsou zdarma. Nicméně ať už rychlost, dostupnost a hlavně časové či datové omezení nedělají z těchto nástrojů dobrých pomocníků, zejména pokud chcete chránit své soukromí a připojení často. Kromě toho mají jednu zásadní nevýhodu – uchovávají vaši komunikaci „v logu“, čili je možné zpětně vypátrat, kde jste surfovali. Nejhorší je ale asi to, že vaši IP adresu půjčujete někomu jinému, který také využívá VPN zdarma, což může vést k jejímu zneužití. Víme si to představit jen v případech jednorázového použití a to pouze na určitý čas, kde není pro vás podstatná rychlost ani stabilita připojení, či absolutní anonymita. Tyto služby nikdo neposkytuje plnohodnotně zdarma a často se do softwaru přimíchávají různé reklamy, adware, a kdoví co všechno. Za nás: pokud si chcete ušetřit nervy, toto řešení rozhodně nedoporučujeme! Neplyne z tohoto žádná objektivní výhoda. Mnohem podrobněji a více se dočtete o VPN free v tomto článku.

VPN, časté otázky