Evropská unie má prostředky a nástroje na to, aby dokázala bojovat proti extremistickým skupinám působících na sociálních sítích. To je super, ale má to háček – jen za cenu ztráty jakékoli anonymity a hlavně soukromí ….

Sociální sítě v EU pod dozorem?

Je nepochybné, že potřebujeme účinně bojovat proti nárůstu extremismu ve společnosti. Jak bylo uvedeno v předchozích článcích, celosvětově státy přistupují k postupným opatřením, které minimalizují anonymní surfování. Veřejný zájem ochrany společnosti je zjevně přednější před osobní svobodou na internetu – například anonymním surfováním na internetu. Ne všichni jsou totiž extremisté, ale touží si například zachovat soukromí na internetu, ať už jen z důvodu být neustále obtěžován reklamou, nebo snahou prohlížeče vědět o vás a vašich zájmech úplně všechno…

 

 

Stále více se proto objevují hlasy, že identitu lidí na sociálních sítích (a nejen tam) je třeba ověřovat. Stále více poslanců evropského parlamentu vesměs společně dodávají: „Víme, že tyto (extremistické, pozn. autora) seskupení mají silné zázemí na sociálních sítích. Proč se dodnes stále neřeší to, že každý člověk na sociální síti musí mít nějakou svou identitu?“ Opět se tedy dostáváme k zjištění, že pro několik „nepohodlných lidí“ budou pykat všichni. Darmo, že váš účel je čistě osobní nebo prostě pro všechny neškodný.

V článku se také uvádí, že teoretická možnost spuštění procesu identifikace na sociálních sítích souvisí s připravovaným opatřením na zpracování osobních údajů v rámci EU, ale i mimo její území, známým pod zkratkou GDPR (General Data Protection Regulation), které bude povinné a účinné od 25.mája.2018.

 

Jak se chránit a neztratit soukromí?

Nebylo by na tom všem nic špatného, ale každý ví, že se s těmi daty bude pracovat. Možná oficiálně ne, ale prakticky ano … Je to určitě na delší debatu.

V našem testu VPN sítí ukazujeme mnoho možností jak tomuto trendu předejít a zachovat si anonymitu a zejména soukromí na webu. Vyzkoušejte tuto možnost mnohokrát zcela bez rizika, s vrácením peněz, pokud nebudete se službami VPN sítí spokojeni. Tam uvedení poskytovatelé totiž neustále zvyšují kvalitu připojení, dnes i za velmi dobrou cenu 🙂

 

 

Chce i Česká republika ověřovat identitu lidí na sociálních sítích?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..