23.března tohoto roku americký Senát svým hlasováním přijal průlomovou rezoluci, díky které umožnil a povolil poskytovatelem internetu získávat, sbírat a prodávat data soukromých uživatelů internetu bez jejich výslovného svolení.

VPN síť mimo jurisdikci USA

Senátor Richard Blumenthal (demokrat) před samotným hlasováním označil později přijatou rezoluci za „přímý atak na práva spotřebitelů, jejich soukromí a na pravidla, kterou upravují základní ochranu před dotěrným a nezákonným zásahem do jejich práv“. Více informací také v článku amerického deníku zde.

Hledání řešení pro ochranu soukromí

Co to znamená pro spotřebitele (minimálně rezidenčních v USA), kteří se mohou cítit takovou nepřiměřenou politikou dotčeni? Pokud chtějí vyloučit sledování svých aktivit právě poskytovateli internetových služeb, například z důvodu ochrany svého soukromí, mohou sáhnout po elegantním řešení.

Tím je například VPN síť, která má servery fyzicky umístěny mimo USA – NordVPN. Rezoluce se nevztahuje na území Panamy, kde její kompetence končí, ale soukromí spotřebitele začíná, resp. je ochráněné. Vyzkoušejte si tuto VPN službu nebo se podívejte naši recenzi, kde jsme NordVPN i testovali.

 

 

 

Americký Senát povolil sledování historie navštívených stránek bez povolení ze strany spotřebitelů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..