Někdy se na internetu setkáte s názory, že VPN nemusí účinně fungovat. Názory se opírají zejména o skutečnosti, že VPN služba dostatečně neukryje identitu člověka (připojení na internet není anonymní) nebo VPN připojení nejsou stále dostatečně rychlé. V určitých případech to skutečně tak bude, ale na našem webu testujeme a věnujeme pozornost jen VPN službám, které tyto neduhy trvale odstranili, vyřešili. Naopak přidáváme tři reálné důkazy o tom, že VPN služby jsou skutečně efektivní a funkční, dokonce natolik, že se to řeší na „nejvyšších místech“. To hovoří o samo za sebe.

Důkaz č. 1:

Čína. Obrovská země, mnoho lidí, progresivní nárůst výroby a spotřeby, ekonomika stoupá strmě vzhůru. Již dříve nastavená cenzura způsobila, že se přes internet nedostanete na Facebook, Twitter, YouTube a ani na další světoznámé weby. No a po novém je nelegální používat i VPN služby. Jaké pokuty za to hrozí však ještě není zcela jasné. Svobodný přístup k informacím je tak v mnoha směrech zcela omezen, řízení státu se dotklo i internetu. To, že vládní kontrole nejnovější podléhá i oblíbená online technologie VPN jistě zaručeně zároveň znamená, že je účinná a funkční, protože ji nevědí jinak omezit nebo zastavit.

 

Důkaz č. 2:

Spojené arabské emiráty přijali novou legislativu, která výslovně zakazuje používání VPN služeb. Jedná se o jakýkoliv druh digitální trestné činnosti, jejíž součástí je „maskování“ IP adresy a přístupem k blokovaným službám v daném regionu. Sankce jsou obrovské: dočasné odnětí svobody a pokuta v rozmezí od 136 000 dolarů do 545 000 dolarů. Důvodem je prý zvýšení příjmů místních telekomunikačních společností, protože lidé využívají levnější formy telefonování pomocí aplikací jakými jsou Skype, WhatsApp či snapchat. Další rukolapný důkaz jako VPN opravdu dokáže fungovat a pomáhat lidem a stát neví tuto službu přímo kontrolovat.

Důkaz č. 3:

Kevin David Mitnick. Bývalý hacker, dnes autor dvou knih a bezpečnostní analytik, už ve dvanácti letech přišel na způsob jak využívat městskou dopravu v Los Angeles zdarma – jak jinak ilegální. Později například získal administrátorská práva na počítačích IBM na Computer Learning Center v LA (USA) či se dokonce naboural do systémů firem jako Motorola, NEC, Nokia, Sun Microsystems či Fujitsu Siemens. Sám v tomto rozhovoru tvrdí a zároveň vybízí lidi, aby používali VPN služby především kvůli tomu, aby zůstali v bezpečí a vyhnuli se také dohledu. Doporučení používat VPN od kdysi nejvíce hledaného hackera má více než jen teoretickou váhu…

Vyberte si a vyzkoušejte 5 nejlepších a nejkvalitnějších VPN služeb na světě z pohodlí svého domova.

 

3 reálné důkazy o tom, že VPN účinně funguje

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..